Укрaїнa тa ЄС підписaли oдрaзу п’ять угoд прo співпрaцю у різниx сфeрax в мeжax двoрічнoгo плaну інтeгрaції дo Єврoпeйськoгo Сoюзу.
Oдин з дoкумeнтів — угoдa прo учaсть Укрaїни в прoгрaмі ЄС «Цифрoвa Єврoпa» (2021-2027) — є чaстинoю цифрoвoгo бeзвізу з ЄС. Прoгрaмa «Цифрoвa Єврoпa» мaє смета у 7,5 млрд євро во (избежание розвитку проєктів ради п’ятьма напрямками.
Починаючи з цієї осені та накануне 2027 року, українські компанії зможуть подати заявки, щоб отримати фінансування. Получи фінансування проєктів следовать вказаними та доступними исполнение) України напрямами Програми передбачено близько 6 млрд євро. Їх виділятимуть протягом 7 років.
Всього интересах України доступно чотири основні напрями, у яких можна отримати фінансування:
- Високопродуктивний камп’ютинг — 2,2 млрд євро. Сюди можуть податися проєкти, які обчислюють великі масиви даних для того рішень у сфері економіки, охорони здравствуй’я або оборонної промисловості.
- Штучний інтелект, дані та хмарні послуги — 2,1 млрд євро. Сюди можуть податися проєкти, які створюють продукти нате базі штучного інтелекту в целях полегшення роботи підприємств, держадміністрацій разве дослідницьких установ.
- Цифрові навички – 580 млн євро. Сюди можуть податися проєкти, які створюють можливості угоду кому) набуття нових навичок у сфері IT.
- Використання цифрових технологій в економіці та суспільстві — 1,1 млрд євро. Cюди можуть податися проєкти, які впроваджують цифровізацію у бізнесі либо у сфері електронного урядування, охорони здравствуй’я, навколишнього середовища, освіти та культури, технологій Smart City.
- Кібербезпека (напрям закритий к держав не членів ЄС).
Предел країн у Програмі передбачає сплату внесків. Але ЄС звільнив Україну від їх сплати у 2021-2022 роках та надав знижку 95% получи и распишись фінансові внески протягом 2023-2027 років. Восени сверху сайті Digital Europe будуть доступні нові робочі програми, конкурсні пропозиції та деталі, як подати заявки получай участь у програмі.
Інші чотири угоди стосуються співпраці у митній, податковій та бюджетній сферах:
- Ублажение про участь України в програмі ЄС в (видах співробітництва в митній сфері — з 1 жовтня запрацює митний безвіз із ЄС, а ця удовлетворение дозволяє України приєднатися предварительно програми співробітництва в митній сфері з бюджетом майже 1 млрд євро. Це сделать возможным підвищити кваліфікацію українських митників, брати недоля у розробці та використанні європейських електронних систем.
- Ублажение про участь України в програмі ЄС щодо співпраці у податковій сфері Fiscalis — державна податкова пост України зможе обмінюватися досвідом та даними з ЄС. Це також дає можливість використовувати сучасні європейські ІТ-системи у галузі оподаткування.
- Удовольствие про надання Україні бюджетної підтримки сверху 500 млн євро — кошти спрямують бери забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, а також бери підтримку малих фермерів, аби вони змогли продовжувати та розвивати свою справу.
- Ублажение, завдяки якій Єврокомісія збільшує смета на гранти ради України на 122 млн євро — це позволить забезпечити фінансування пріоритетних к України проєктів та прискорити їх отримання завдяки тому, що гранти можуть надаватися напряму органам державної влади, місцевого самоврядування та громадським організаціям.